Muzyka dla dzieci – jak wybrać to, co wartościowe?

muzyka dla dzieciJeśli chodzi o muzykę dla dzieci na rynku znajdziemy dość dużo różnorakich publikacji. Również co jakiś czas w sprzedaży pojawiają się nowe płyty. Czy wybór jest duży? Tak mogłoby się wydawać. Ale wystarczy posłuchać kilka płyt, by zobaczyć, że muzyka dla dzieci nie jest tworzona z zachowaniem staranności.

Bardzo często melodie są marnej jakości i w ogóle nie są dopracowane. Teksty są na niskim poziomie, nie mają żadnej większej wartości. Tak naprawdę wszystko wygląda tak, jakby było zrealizowane bez pomysłu. Niestety takie podejście do twórczości dla dzieci jest bardzo przykre. Rodzice starają się w związku z tym wracać do utworów z lat młodości, które wydają się być lepsze niż to co obecnie mamy dostępnego na rynku. Oczywiście warto dać dziecku takie utwory do przesłuchania, by były bliżej tego co słuchali ich rodzice. Następnie dopiero można przenieść się do współczesności i tutaj również poszukać jakiś niezłych utworów. Jeśli się dobrze szuka to i takie uda się znaleźć.

W naszej ofercie staramy się przygotować takie płyty, które są dobrze przygotowane i maja różne profesjonalne aranżacje, które mają różne gatunki muzyczne. Kontakt dzieci z muzyką ma mieć formę rozwojową i budować w dziecku większą wrażliwość. Dlatego trzeba wybierać teksty, które będą wartościowe, będą dobrze ubrane w słowa i jednocześnie będą miały muzykę wpadającą w ucho, rytmiczną dającą dużo przyjemności. W muzyce dla dzieci musi być łączenie wartości z humorem.

Sprawdź ofertę Wydawnictwa Biała Łódka: Piosenki dla dzieci