Piosenki do teatru z młodzieżą

podkłady dla dzieciW momencie, gdy musi się pracować z dziećmi warto do takiej pracy włączyć przedstawienia teatralne, razem przygotowywane. Trzeba przygotować dobry scenariusz, który pozwoli nam stworzyć wyjątkowe przedstawienie. Do niego oczywiście należy dołączyć dopasowaną muzykę.

Jeśli ma się znajomego muzyka może ona zająć się przygotowaniem takiej muzyki. Jest to jednak trudne i ambitne rozwiązanie, które wiąże się z większą ilością pracy. Dzięki temu można jednak przygotować świetne przedstawienie. Czasami właśnie dlatego warto na takie rozwiązanie się zdecydować. Niestety zdecydowanie częściej ludzie decydują się na utwory już gotowe i wcześniej przygotowane, które są akurat modne. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej dopasować coś idealnie pasującego do przedstawienia. Praktycznie nie ma szans na to, by z gotowych piosenek dopasować coś idealnie do przedstawienia. Jest to bardzo trudne. W rzeczywistości również trudno dopasować piosenki do aktorów. Nie może być tak, że teksty dla dorosłych będą śpiewać dzieci.

Spektakl, gdy jest organizowany poza systemem oświaty musi także brać pod uwagę kwestie związane z prawami autorskimi. W związku z tym sprawa będzie jeszcze trudniejsza do zrealizowania i trzeba takie kwestie również brać pod uwagę, gdy przygotowuje się z dziećmi taką formę sceniczną. Obecnie najlepszym rozwiązaniem będzie kupowanie już gotowego scenariusza, który sprzedawany jest jako całość. W takim zestawie praktycznie zawsze otrzymamy także odpowiednią ścieżkę muzyczną, która będzie napisana pod scenariusz. Dzięki temu tak naprawdę omija się wszystkie te problemy, o których tutaj wspominaliśmy. Otrzymujemy fabułę, do której napisane zostały piosenki i nie trzeba już nic więcej do tego robić, można je spokojnie zacząć wykorzystywać. Propozycji, z których można skorzystać jest więc bardzo wiele wystarczy wybrać tylko jedną z nich, by stworzyć idealne przedstawienie.